LogoRPV-barevné
Lokalita

ZAMILUJTE SI TŘEBOŇSKO

jen 5 minut od centra lázeňského města Třeboň

OKOLÍ LÁZEŇSKÉHO TŘEBOŇSKA

NÁDHERNÁ PŘÍRODA NA DOSAH
Okolí plné nádherných a turisticky zajímavých míst. Stačí si vybrat. V Třeboni nalezneme jak lázně, tak krásné historické náměstí. Celé Třeboňsko je ráj pro cykloturistiku, dlouhé procházky, ale také pro houbaření.

NEOBYČEJNÁ PESTROST KRÁSNÉ PŘÍRODY

CHKO TŘEBOŇSKO

Jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Příroda Třeboňska vyniká především neobyčejnou pestrostí biotopů. V rozmezí několika desítek kilometrů zde najdete rozsáhlé jehličnaté a listnaté lesy, zbytky lužních lesů, přechodová rašeliniště, mokřadní louky či rybníky.

BOHATÁ HISTORIE TŘEBONĚ

MĚSTO TŘEBOŇ

Náměstí s radnicí, zámek s parkem a zbytky hradeb s několika bránami vám neprozradí nic. Jakmile však budete vědět, že z jedné strany se kolem historického jádra vine Zlatá stoka a z druhé se leskne hladina rybníka Svět, bude vám jasné, že jsme v dávném jihočeském centru rybníkářství, v Třeboni.

KRAJINA DVOJÍHO NEBE

TŘEBOŇSKÉ RYBNÍKY

Třeboňsko se může pochlubit téměř pětistovkou rybníků, a proto se také často tato oblast nazývá krajinou dvojího nebe. Na Třeboňsku je mnoho rybníků různých velikostí a tvarů. Několik je jich rozlohou doslova obřích; z nich je dominantní rybník Rožmberk, který je zároveň i největším rybníkem Česka.